GÜNDEM

Sıcak Asfalt ve Soğuk Asfalt Farklılıkları Nelerdir?

Petrol rafinelerinde ayrıştırma işleminin bir yan ürünü olup siyah, kahverengi ve gri renklere sahip organik bir maddedir.

Sıcak Asfalt ve Soğuk Asfalt Farklılıkları Nelerdir?

Petrol rafinelerinde ayrıştırma işleminin bir yan ürünü olup siyah, kahverengi ve gri renklere sahip organik bir maddedir. Asfalt su geçirmez özelliği ile su izolasyonunda ve çatı kalafatlamakta kullanılırken öte yandan en çok kullanılan ve yaygın olan kullanım alanı ise yol kaplamasıdır. Kırma taşlar, mıcırlarla ve başka minerallerle karıştırılarak kaplama asfaltı olarak hazırlanmaktadır.  Asfalt kaplamada iki farklı kullanım vardır. Bunlar sıcak asfalt ve soğuk asfalt seçenekleridir.

Sıcak asfalt daha çok büyük alanların kaplanmasında yani daha büyük kaplama gerektiren alanlarda ve yol yapımında kullanılmaktadır. Soğuk asfalt agrega/mıcır gibi doğal taşlarla karıştırılarak soğuk halde yol yüzeyine serilmesi işlemidir. Soğuk asfalt daha çok yolda gerçekleşen hasarları onarmakta ve hasarın yayılmasını önermede kullanılmaktadır. Kamusal ve özel alanlarda oldukça ihtiyaç duyulan ve vazgeçilmez bir hizmet olan bu hizmet, Ankara asfalt hizmeti veren firmaların da artmasına sebep olmuştur. Peki Ankara’da bu hizmeti veren firmalar arasında hangi firmaları tercih etmeliyiz? Bu sorunun yanıtını sizlerle yazımızda paylaşıyoruz.

Asfalt Hizmetleri ve Özel Firmalar

Başkentimiz her gün gelişen yapısı ile asfalt hizmetini hem kamusal olarak hem de özel olarak sıkça ziyaret edilen şehirlerdendir. Ankara asfalt firmaları arasında 2004 yılından itibaren hizmet veren ve bu hizmetin öncülerinden olan Ankara Asfalt firması, profesyonel teknik ekipmanları, malzemeleri ve mesleki bilgi birikimini birleştirerek en iyi hizmeti sunmaktadır.