YEREL HABER

Sıkıntılı bir süreçten geçtik

MESİAD Eski Başkanı Ali Doğan, 2020 yılında ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçildiğini söyledi.

Sıkıntılı bir süreçten geçtik

Aldo Grup Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Doğan, “Bu yıl tüm dünya ve ülkemiz açısından sıkıntılarla dolu bir yıl oldu. Bunu hem ülkemizde, hem dünyada, hem de şehrimizde hissettik” dedi.

Aldo Grup Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Ali Doğan,”Geçtiğimiz Mart ayından bu yanan devam eden ve hala tüm dünyayı etkileyen Corona Virüs salgını, bir çok can kaybına yol açtı” diye konuştu.
Doğan, “Pandemiden dolayı yaşamlarını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bu süreçte büyük özveriyle görev yapan, evlerinden günlerce uzakta kalan sağlık çalışanlarına da tüm insanlık adına teşekkür ediyorum. Pandeminin getirdiği ağır sonuçlardan biri de yine tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen ekonomik zorluklar oldu. Değişen şartlar karşısındaki belirsizlikler şirketler ve insanlar üzerinde büyük etki yarattı. Bu olumsuzluklara rağmen sosyal ve kurumsal yapımızın sağlamlığıyla birlikte özverili çalışan işverenlerimiz ve çalışanlarımız sayesinde, bu süreci hafif atlatmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile üretime katılan herkese teşekkür ediyoruz. 2020 yılı bize sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu, doğa karşısında insanın güçsüzlüğünü bir kere daha hatırlattı. 2021 yılında verdiğimiz pandemi sınavında başarı ile çıkacağımıza inanıyorum. Ülkemiz ve dünyada şiddet, terör, kin, nefret ve savaşların olmadığı, barış, hoşgörü ve sevginin egemen olduğu, evrensel hukukun üstün kılındığı, demokrasinin eksiksiz uygulandığı ve güven ortamının sağlandığı, üretimin bol, dağıtımın adil olduğu bir dünyada sağlıklı, özgürce yaşamak ve yaşamın tadının almak dileği ile yeni yılı en içten dileklerimle kutlarken, 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşunu da en içten dileklerimle bir kez daha kutluyorum” dedi.