GÜNDEM

Termal Barkod Okuyucular

Termal etiketler birçok kullanım alanı ile her çeşit işletmelerin tercih ettiği bir barkod etiketidir.

Termal Barkod Okuyucular

Termal etiketler birçok kullanım alanı ile her çeşit işletmelerin tercih ettiği bir barkod etiketidir. Birçok alıcısı ile en çok kullanım alanı sağlayan termal etiket, iki farklı kategoride gösterilebilir. Biri, endüstriyel diğeri ise, masaüstü olarak kullanım alanına sahiptir. Veri aktarımı için üzerine işlenen sembollerin barkod makineleri tarafından algılanması sağlanır.

Ürünlerin satışında oluşabilecek karışıklıkları engellemek için barkoddan geçen etiketlerin yardımıyla kolaylık sağlanır. Hem firmalar için hem de müşteriler için zaman kazandıran önemli bir üründür. Her çapta işletmenin tercihleri arasında olması gereken ürün kendi arasında da ikiye ayrılır. Bu çeşitler termal transfer ve direkt termal olarak alıcı olan firmaların seçimine göre değişir.

Termal Etiketlerin Kullanımı

Termal etiketlerin her satışın söz konusu olduğu her firmada ticari olarak gerekli olan bir üründür. İşletmeler de kendi aralarında çalışma stillerine uygun olan çeşidi kullanırlar. Termal etiketlerin kullanımı ise oldukça basittir. Plastik hammaddeye sahip ürün üzerine direkt termalde, toner, mürekkep ve kurdele kullanmadan çalışma gerçekleştirir. En önemli ayrıntı ise renkli yazdırma işlemi sağlamaz.

Termal transferde ise mürekkebin ıs ile eritilen kurdele yardımı ile kağıt üzerine dökülmesiyle gerçekleşir.  Seri bir yazdırma ile zamandan kazandıran termal etiket nedir sorusuna bir cevap oluşturur. Kaliteli tasarlanan ürün alıcıların beklentisini en iyi şekilde karşılar. Merak edilen ürünler için Barkod Online sayfasından her zaman hizmet alabilirsiniz.