GÜNDEM

Tıkanıklık Açma ve Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Günümüzde ev ve ofis gibi yerlerde birçok tesisat arızaları oluyor.

Tıkanıklık Açma ve Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Günümüzde ev ve ofis gibi yerlerde birçok tesisat arızaları oluyor. Özellikle insan yoğunluğunun olduğu yerlerde su, kanal tıkanıkları oldukça fazladır. Tuvaletlerin, banyoların içinde yer alan borular, giderler yıpranıyor ve sızıntı yapıyorlar. Ayrıca sıcak su ve benzeri ısınma ihtiyaçlarından dolayı kullanılan kombi ve petekler de zamanla yıpranmalara uğrar.

Su Kaçağı Nedir, Sebepleri Nelerdir?

Evler, iş yerlerinde, okullarda, otellerde ve alışveriş merkezlerinde su tesisatlarından sızan sular ile birlikte su kaçağı problemleri oluşur. Su kaçağı tespiti genellikle kalitesiz boru kullanımından kaynaklanır. Ayrıca su tesisatı döşenirken bilinçsiz yapılan hatalardan, Su sızıntıları sonucunda oluşan yüksek basınçtan kaynaklanabilir. Su tesisatlarında kullanılan demir tesisat borularının çürümesinden dolayı kaynaklanır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Evlerde yer alan musluklar kapalı olduğunda eğer su sayaçları dönüyorsa su kaçağı durumu yaşanır. Buca su kaçağı tespiti için en önemli nokta binaların, duvarlarında oluşan nem, ıslaklık ve akıntılardır. Böyle durumlarda su kaçağının hangi duvardan ve zeminden geldiği tespit edilmelidir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Su kaçağı tespiti yöntemleri genellikle şu şekilde gerçekleşir. Firmalar teknik ekipmanlarında olan termal kamera ile birlikte sıcak su kaçaklarının tespitini yaparlar. Sonrasında boru kamerası ile birlikte tespit için görüntüleme yapılır. Bu işlemin devamında Borulara verilen gazı izleme gerçekleşir. Firmalar bunun için boyalı su kullanırlar devamında en fazla nemli olan bölge tespit edilir. Tüm bu işlemlerin sonunda da manyetik cihazla alan dinlenir.

Tıkanıklık Açma Nedir Nasıl Çözülür?

Evlerde, büyük yaşam alanlarında olduğu çevreye en büyük tehlikeyi yayan tıkanıklıklardır. Evlerde lavabolara atılan birçok şey tıkanıklığa sebep olur. Tıkanıklar kişilerin tek başına çözecekleri bir durum değildir. Küçük olarak görünen ve lavabolara atılan birçok eşya ve benzeri atıklar zamanla boruların içinde birikir. Birikmesi ile birlikte borularda büyük oranda aşınmalar meydana gelir. Bu tıkanan borular diğer borular ile birlikte evlerde ya da başka alanlarda yer alır.

Gider boruları açılması zor ve tehlikeli bir durumdur. Tıkanan borular için özellikle profesyonel olan Güven Isı Tesisat firmasına başvurabilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri Nelerdir?

Gaziemir tıkanıklık açma işlemlerinde de kullanılan en önemli ve faydalı yöntem kameralı sistemle tıkanıklık açma işlemidir Evlerde bulunan gider borularına zamanla kireç ve çeşitli atıklar tutunmakla birlikte tıkanmalara sebep olur. Bu atılan kimyasal madde veya atıklar genellikle suda erimesi güç olan tuvalet kağıtlar gibi şeylerdir.

Bununla birlikte giderlerin borularının iç kısımlarında zamanla kireçlenme meydana gelir ve tıkanıklık oluşur. Tıkanıklık açma işlemlerinde de kullanılan diğer yöntem de robotla yapılan işlemdir.
Kombi Petek Bakımı Nedir Neden Yapılmalıdır

Torbalı kombi petek bakımı gibi durumlara neden olan bazı durumlar mevcuttur. Peteklerin her tarafı eşit derecede ısınmıyorsa, kombiler ve petekler ses yapıyorsa, p eteklerde ısınma geç oluyorsa kişiler tarafından havası alınan peteklerde ısınma geç oluyorsa mutlaka bir bakım gerekir. Kombiler ve peteklerde peteğin vanasından genellikle su kaçağı oluyor ve paslı çamurlu su akıyorsa kombinin filtrelerinde çamur, tortu, pas oluşuyorsa bakım ve temizlik yaptırmak gerekir.

Sizler de evlerinizde petek bakımı gibi sorunlar yaşıyorsanız Güven Isı Tesisat sitesini inceleyerek tesisatlar ve tamiratlar konusunda yardım alabilirsiniz.