Haber Nokta Güncel Haberler
HV
03 ARALIK Cumartesi 06:25

U16 Erkek Hentbol Milli Takımı'nın testleri TOHM'da tamamlandı

U16 Erkek Hentbol Milli Takımı’nın periyodik test uygulaması, Türkiye Olimpik Sporcu Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) tamamlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2022 16:11   Güncelleme : 18-11-2022 16:11
U16 Erkek Hentbol Milli Takımı'nın testleri TOHM'da tamamlandı

U16 Erkek Hentbol Milli Takımı’nın periyodik test uygulaması, Türkiye Olimpik Sporcu Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) tamamlandı.

Milli Takımlara uygulanan periyodik testleri değerlendiren Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Gelişim Direktörü Prof. Dr. Murat Bilge, “Sporcu Sağlığı Performansı Hizmet Kalite ve Standartları Daire Başkanlığı ile Sporcu Yetiştirme Daire Başkanlığı destekleriyle, Milli takımlarımızın altı ayda bir düzenli olarak gerçekleştireceği 'Performans Testleri' Erkek U16 Milli Takımımız için de tamamlandı. Bu hafta içinde yine U18 Erkek Milli Takımımızın testlerini tamamlamıştık.

Performans gelişimine yönelik yapılan testlerimizin ilk amacı, sporcularımızın gelişimlerinin sayılara dayalı objektif takibi. Ayrıca grup ortalamalarının altında kalan sporcularımız için kulüp antrenörlerine bireysel antrenman programları önerilecek. Testlerdeki diğer bir amacımız da; sporcularımızın verilerini diğer gelişmiş ülke sporcularının verileriyle karşılaştırarak eksikliklerimizin giderilmesi hususunda çalışmalara başlamak” şeklinde konuştu.

Oyunculara uygulanan testler şu şekilde:

Kan – idrar tahlilleri, Bioelektrik İmpedans Analizi, EKG, KVS Muayene, Psikolokik Değerlendirme, Ağız ve Diş Sağlığı, Y Balance Testi, Speed Court Çeviklik Testi, Görsel Reaksiyon, El Kavrama Testi, DSI_IMTP Ölçümü, Leg Stifness (Bacak Sertliği) Testi, Wingate, Anaerobik Güç Testi, BODPOD Ölçümü, Omuz Kinetik Testi, Reaktif Kuvvet Testi, CMJ – SJ, Sıçrama Testleri, 5-10-20 m Sprint Testleri, Max VO2 Testi

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR
1xbet
1xbet