GÜNDEM

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü Bu yıl bizim için önemli bir yıl

Türkiye öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co, EMEA Finance tarafından Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerin en iyi bankalar.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü Bu yıl bizim için önemli bir yıl

Finans kuruluşların seçildiği ve bu yıl 13’üncüsü gerçekleşen Europe Banking Awards / Avrupa Bankacılık Ödüllerinde Turkey- Best M&A House/ Türkiye’nin En İyi Şirket Birleşme ve Satın Alma Şirketi ödülüne layık görüldü.

Kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde pazarda lider konumda olan ÜNLÜ & Co gerek yurt içi, gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği başarılı satın alma ve birleşme işlemleri ile bugüne kadar 13 milyar dolarlık yatırımı ülkemize kazandırdı.

ÜNLÜ & Co, 2020 yılında Kümaş Manyezit, Olmuksan ve SEK Süt olmak üzere üç önemli satışa aracılık yaptı, ulusal ve uluslararası arenada şirket birleşme ve satın alma işlemleri ile birlikte 500 milyon dolara yakın büyüklükte yatırıma danışmanlık verdi.

Ödül ile alakalı açıklama yapan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bu yıl bizim için önemli bir yıl; 25’inci yaşımızı kutluyoruz.
Kurulduğumuz ilk günden beri bir hedefimiz var: Dünyada örnek gösterilecek, köklü ve kurumsal bir yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu olmak.

Beş kişiyle butik yapıda faaliyete geçtiğimiz 1996 yılından beri önemli bir yol kat ettik. 25 yılda ulusal ve uluslararası alanda şirket birleşme ve satın alma işlemleri ile birlikte, 121 başarılı şirket alım satım işlemi ile ülke ekonomisine 16,4 milyar doların üzerinde değer oluşturduk.

EMEA Finance tarafından ödüle layık görülmek bizim için oluşturduğumuz değerin net bir göstergesi. Ödülü almamıza katkı sağlayan başta çalışanlarımıza, değerli müşterilerimize ve tüm iş ortaklarımıza Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına çok teşekkür ederim.”

Halka Arz Sürecinde Gelen Ödül

Uluslararası piyasalarda rekabet edebilmenin tek yolu müşteri odaklılık ve kurumsal yapı olduğuna dikkat çeken Ünlü, bu vizyonla şirketin bir bölümünün halka arz süreci için çalıştıklarını, bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayına başvurduklarını söyledi.

Halka arz süreciyle birlikte yeni stratejilerle Türkiye ekonomisine değer katmayı ve yatırımcının değerini bilen çözümler üretmeyi hedeflediklerini söyledi.