GÜNCEL

Ürün Belgelendirme ve Test Belgeleri Özellikleri

Yüksek gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni testi 9 farklı test türünün birleşiminden oluşan bir testtir.

Ürün Belgelendirme ve Test Belgeleri Özellikleri

Yüksek gerilim anahtarlama ve kontrol düzeni testi 9 farklı test türünün birleşiminden oluşan bir testtir. Bu test hem yüksek hem de alçak gerilim anahtarlama düzeni için yapılıyor. Bununla birlikte emc testi başta olmak üzere birçok test yapılmaktadır. Günümüzde birçok kurum tarafından tercih edilmektedir.

Yüksek Gerilim Anahtarlama ve Kontrol Düzeni Testi Nasıl Yapılır?

Yüksek Gerilim Anahtarlama ve Kontrol Düzeni Testi, TS EN/IEC 62271, TS EN/IEC 62271-1, TS EN/IEC 62271-202 ve farklı kodlara sahip TSE tarafından belirlenen bazı standartların anahtarlama düzeni ve kontrol düzeninde uygunluğunun tespiti ile yapılıyor. Bununla birlikte de lvd testi de gerekli belge ve kurumlar tarafından yapılmaktadır.

Bu testlerin tamamı bağımsız olan çalışan akredite laboratuvarlarda özenle yapılıyor, ürün belgelendirme ile raporlanıyor.  Testler, lvt sitesinde de belirtildiği üzere iki farklı şekilde gerçekleştiriliyor. Birincisi, yüksek gerilim ve anahtarlama düzeni ikincisi ise, bu düzeneğe atıf olarak gerçekleştirilen gerilim anahtar düzenidir. Her iki tip testleri de ayırıcı, kesici, yük ayırıcı ve Metal Glad gibi farklı etmenlere göre ayrı ayrı kontrol ediliyor, muayene ediliyor ve testlerin tamamlanmasından sonra kontrol edilerek uygunluk raporu veriliyor.

Hangi Testler Yapılıyor?

Yüksek Gerilim Anahtarlama ve Kontrol Düzeni Testi, RİV (245 KV üzeri gerilimi olanlarda yapılır), dielektrik, sızdırmazlık, kısa süreli dayanma, direnç, EMC ve farklı testlerin bütünleşmesiyle yapılıyor. Lvt sitesinden tüm testlerle ilgili bilgi ve hizmet alabilirsiniz.