SPOR

Uzun Ömürlü Kombi Kullanımı İçin Önemli Hususlar

Uzun Ömürlü Kombi Kullanımı İçin Önemli Hususlar

Uzun Ömürlü Kombi Kullanımı İçin Önemli Hususlar

 

Gelişmiş teknolojileri ve kaliteli üretim malzemeleri ile kombiler uzun ömürlü kullanım sunan cihazlardır. Ancak kullanım hataları, yoğun kullanım ve çevresel faktörler gibi pek çok unsur, kombinizin kullanım ömrünün kısalmasında doğrudan etkilerde bulunmaktadır. İşte bu noktada doğru kombi kullanım kurallarına dikkat edeceğiniz bir kullanım gerçekleştirerek, kombinizin gerçekten uzun ömürlü bir kullanım performansına sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada kombinizin kullanımı hususunda kullanma kılavuzunda yer alan yönlendirici bilgilerde oldukça faydalıdır. Kurtköy Demirdöküm Kombi Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından kombinizi nasıl daha uzun ömürlü ve daha verimli kullanabileceğinize istinaden önemli ipuçları verilmektedir.

Periyodik Kombi Bakımı ve Temizliği

Kombiler doğalgaz, elektrik ve su üçlüsünü bir arada kaynak olarak kullanan son derece gelişmiş teknoloji ürünü cihazlardır. Özellikle su ve doğalgaz gibi etkenlerin çalışma fonksiyonlarını yerine getirmesi noktasında kombiler içerisinde çeşitli kalıntılara yol açmaktadır. Bu durumda kombilerde zaman içerisinde kalıntı birikintilerine ve devamında da ciddi tıkanıklara yol açar. Bu durum ilk zamanlarda kombi performans sorunlarına ve daha sonralarında da kombi teknik arızalarına mahal verir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve daha uzun ömürlü olarak bir kombi kullanımı gerçekleştirebilmek için düzenli olarak periyodik kombi bakımını yılda en az 1 defa yaptırmanız çok önemlidir. Kombilerin bakım işlemlerinin uzmanlar tarafından yapılması hiçbir aşamanın atlanmamasını ve daha etkili bir bakımın gerçekleştirilmesine olanak sağlar. İşte bu noktada Kavacık Baymak Kombi Servisi merkezimiz, tüm kombilerinizde profesyonel bakım hizmetleri sağlamaktadır.

Kombiyi Sık Sık Açıp, Kapamamalısınız

Kombiler ilk çalıştıkları sırada çok yüksek seviyede enerji tüketimi gerçekleştirir ve yoğun bir çalışma performansı ortaya koyar. Dolayısı ile kombinizi mekan sıcaklıklarına göre sık sık açıp, kapatmanız ciddi enerji tüketimleri ve kombi performans sorunları ile karşı karşıya kalmanıza yol açacaktır. Bu nedenle de Maltepe Baymak Kombi Servisi merkezimizin uzman teknikerleri, kombinizin kullanımında mekan sıcaklığına göre kombiyi kapatmak yerine en düşük seviyede çalışır duruma getirmenizi öneriyor. Bu şekilde içerisindeki suyun soğumasına bağlı olarak kombinin yeniden harlı ateşleme ve yüksek performansta çalışma gibi bir durum yaşamasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle de kombinizi son derece uzun ömürlü olarak kullanabilme potansiyeline sahip olabilirsiniz.