GÜNDEM

Web Hosting Satın Al

İnternet siteleri de tıpkı gerçek hayattaki siteler gibi bir arazi üzerine kuruludur. Bir internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal araziye hosting denilir.

Web Hosting Satın Al

İnternet siteleri de tıpkı gerçek hayattaki siteler gibi bir arazi üzerine kuruludur. Bir internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal araziye hosting denilir. İngilizce bir terim olan hosting dilimize ve barındırma alanı olarak çevrilebilir. Web hosting satın al web sayfanıza ait olan tüm dosyaların yılın 365 günü boyunca bir bilgisayarda saklanması ve erişime açık tutulması hizmetidir.

Hosting Ne İşe Yarar?

Akınsoft e ticaret web sitenizin içindeki resimler yazılı içerikler fonksiyon dosyaları gibi sitenin yayınlanması için gerekli olan her şeye hosting hesabınızda saklanır. Bilen Soft ziyaretçiler web tarayıcısına sitenizin adını yazdığı zaman sitenize ait dosyalar barındırılmış olduğu sunucuya yönlendirilir. Bir Bursa hosting hesabına sahip olmadan sitenizi ve üzerinde yayınlamanız mümkün olmaz.

Hosting Türleri Nelerdir?

Bursa hosting hizmeti sitenizin ihtiyacı için gerekli olan kaynakların boyutuna sunucunun kullanmış olduğu işletim sistemine ve sağlama türüne göre çeşitli isimler altında piyasaya sunulur. Web sunucuları da aslında bir bilgisayar olduğundan dolayı tıpkı evdeki ya da ofisteki bilgisayarlar gibi işletim sistemine ihtiyaç duyar. İşletim sistemine göre iki farklı hosting çeşidi bulunur. Bunlar linux tabanlı hosting ve windows tabanlı hosting türleridir. Sizler de bu konuda uzman desteğine ihtiyaç duyuyor ve ayrıntılı bilgi almak istiyor iseniz Bilen Soft sitesini ziyaret ederek aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

turanturan