Haber Nokta Güncel Haberler
HV
03 ARALIK Cumartesi 06:12

Yeni Opel Astra, 2022 Altın Direksiyon ödülünü kazandı

Opel’in kompakt modeli Astra, yeni nesliyle 2022 Altın Direksiyon Ödülü’ne layık görüldü.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2022 16:30   Güncelleme : 18-11-2022 16:30
Yeni Opel Astra, 2022 Altın Direksiyon ödülünü kazandı

Yeni Astra, AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının ve jürinin takdirini kazandı. Opel’in kompakt sınıftaki modelinin yeni nesli, rakiplerini geride bıraktı.

Alman üretici, yeni Astra ile 2022 Altın Direksiyon Ödülü’nü kazanarak bu ödülü üst üste üç kez kazanan ilk marka oldu. 2020'de Opel Corsa-e bu ödüle layık görülürken 2021 yılında ise Opel Mokka-e modeli ödül aldı.

“Yeni Opel Astra heyecan veriyor”

Opel CEO’su Florian Huettl, ödül törenindeki konuşmasına “Yeni Opel Astra ile hedefi gerçekten on ikiden vurduk” sözleriyle başlayarak, şunları söyledi:

 “Yeni kompakt modelimiz, sadece ikna edici olmakla kalmıyor, aynı zamanda karşı tarafta heyecan uyandırıyor. AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının, uzman jürinin ve editör arkadaşların da aynı şekilde yorumlamasından dolayı çok mutluyuz”.

BILD Grubu Otomotiv Genel Yayın Yönetmeni ve Genel Müdürü Tom Drechsler ise, “Yeni Astra, bu segmentte başarılı olmak için gereken birçok özelliğe sahip oluşuyla kompakt sınıftaki dengeleri değiştirdi. Geniş bir ekran, kullanışlı bir bagaj ve farklı sürüş seçenekleri… Tüm bunlar tek bir platformda. Eğer bunlar yeterince ikna edici olmazsa, ergonomik koltukları denemek yeterli olacaktır.” şeklinde konuştu.

Yeni marka yüzü Opel Vizör ile tamamen dijital ve sezgisel Pure Panel kokpit özelliğiyle kompakt sınıfta standartları belirliyor. Yeni Astra'daki toplam 168 LED hücreli uyarlanabilir, parlamayan Intelli-Lux LED Pixel farlar en ileri teknolojileri içerirken, AGR sertifikalı ergonomik koltuklar ise konfor sağlıyor.

Opel ve ‘Altın Direksiyon’: Rüsselsheim'a 20 ödül

1976’dan beri Axel Springer yayınevi BILD am SONNTAG tarafından verilen ödülü Alman otomobil üreticisi bu sene 20. kez kazandı.

Altın Direksiyon’da, AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının oyları değerlendirmede ilk sırada yer alıyor. Yeni otomobillere oy veriyor ve böylece final için her kategoride üç favori belirliyor. Ardından Almanya'daki DEKRA Lausitzring yarış pistinde gazeteciler, yarış pilotları ve otomobil uzmanlarından oluşan bir jüri, finalistleri AUTO BILD test kriterlerine göre inceliyor.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR
1xbet
1xbet