GÜNCEL

Yıl Sonu Araba Kampanyaları

Gelişen sanayi ve teknoloji, beraberinde birçok yenilikle karşımıza çıkıyor.

Yıl Sonu Araba Kampanyaları

Gelişen sanayi ve teknoloji, beraberinde birçok yenilikle karşımıza çıkıyor. Sanayi ve teknolojide en büyük paya sahip olan otomotiv sektörü, üretmiş olduğu araçların birçoğunu yıl sonu kampanyalarıyla satışa sunuyor. Son yıllarda gerçekleşen araç satışları incelendiğinde bir önce ki yıla göre artışlar dikkat çekiyor. Hedefleri doğrultusunda satış yapmak isteyen yetkili bayiler kasım ayından itibaren kampanya duyuruları gerçekleştiriyor ve satış için alıcılara avantajlar sunuyor.

Kampanyalar Neden Yıl Sonu Sunuluyor?

Kış aylarında düşen piyasa değerinden dolayı finansman kurumları alıcılar için alım gücünü kolaylaştıracak avantajlar sunuyor ve bayiler ile yapılan anlaşma doğrultusunda müşteriler için kampanyalar gerçekleşiyor.

Araba Kampanyaları Nelerden Oluşuyor?

Müşterilerin alım gücü düşünüldüğünden ödemeyi kolaylaştıracak kampanyalar sunuluyor. Finansman kurumlarıyla yapılan anlaşmalar neticesinde taksitli ödeme seçenekleri, düşük oranlı faizler ile araç alımı kolaylaşmış oluyor. Otomotiv sektöründe ki rekabet her geçen gün artış gösteriyor ve sektörde ki gücün korunabilmesi için üretilen araçların satılması yerine yeni üretimlerin gerçekleşmesi gerekiyor.

ÖTV İndirimleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Devletin ekonomiye can suyu olarak sunduğu ÖTV indirimlerinden kaynaklı 2019 yılında ki otomotiv şirketleri bir önce ki yıla göre satışı artırdı ve pazar payını genişletti. ÖTV indirimi sıfır araçlarda alımı artırırken doğru orantılı bir şekilde de ikinci el araçların fiyatlarında da artışa sebep olmuştur. 2020 yılı için ÖTV indirimi yapılmayacağı ilgili yetkililer tarafından belirtildi.

​​​​​Engelliler İçin Kampanyalar Var Mı?

Yılsonu gerçekleşen kampanyalar ile birlikte engelli alıcılar için sürekli sunulan ÖTV indirimi, engelli alıcılar için cazip bir fırsat meydana getiriyor.

ÖTV İndirimli Araçlar Hemen Satılabilir mi?

ÖTV indiriminden yararlanarak araç sahibi olan engelli alıcılar, 5 yıl boyunca aracını satamaz. Engelli alıcının vefatı durumunda da tescil tarihi 5 yılı olana kadar mirasçılar tarafından da aynı şekilde satış işlemi yapılamaz.

Yıl Sonu Kampanyaları Her Yıl Oluyor Mu?​​​​​​

Geçtiğimiz yılda ve önceki yıllarda da yılsonu kampanyaları her zaman olmuştur ve olamaya devam edecektir. Yılsonu kampanyaları kasım ayında başlayan duyurular ile bildiriliyor.