DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Şirvan YÜCEL
Şirvan YÜCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2020 00:35

Gerçek Güven Nedir ?

Herkesin bir şeylere güvenmeye ihtiyacı var. Gerçek güven nedir? İnsan nelere güvenmemelidir? Geçici nesneler bize güven verir mi?
Bu ve bunlara benzer soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarına sorduk hayatımızı değiştirecek bilgiler edindik.
‘’Kendine güven zenginliğe, aileye ve dostlara dayanırsa her an sarsılabilir ama kendine güven içten gelirse her ne olursa olsun sarsılmaz. Ölümsüz olduğunuzun farkına varınca kendinize güveniniz artar. Bedene, duygulara ve zihne güvenmeyebilirsiniz çünkü onlar geçicidir ama ölümsüz öze her zaman güvenebilirsiniz.
Tekamül yolunda icra ettiğiniz her eyleme güvenebilirsiniz çünkü bu eylemler kendinize güveninizi artırır. Ebedi olan şeyler için uğraşınca kendine güven artar, geçici şeyler ise güvensizlik ortamı yaratır. Geçici nesneler ve onlar için harcanan çaba kendine güveni artırmaz.
Genelde insan korkularını incelemekten çekinir. Korkmak alışkanlık haline gelir ve yaşamın bir parçası olur, bu yüzden de birey korkularını hiçbir zaman incelemez. Korkular incelenmeyince artmaya başlar. Korkularınızı incelemek için cesaretli olun. Cesaret bulmak için ‘Değişim Sanattın' daki  teknikleri her gün uygulayın.”
 

NELER SÖYLENDİ?
@
Şirvan YÜCEL

Şirvan YÜCEL

DİĞER YAZILARI Gerçek Güven Nedir ? 21-05-2020 00:35
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA