Muğla Haberleri Haber Nokta Son Dakika Haberleri
HV
02 EKİM Pazartesi 03:21

Gitmemi zor Kalmakmı zor

Abdullah KENDİR
Abdullah KENDİR
Giriş Tarihi : 27-05-2023 13:53

Yarın 28 Mayıs Türkiye cumhuriyetinin ve devletinin dönüm noktası çok önemli bir tarih.Tüm dünya bizi izliyor,tüm alıcıları ile gözler üstümüzde,bizi dışarıdan izleyenler ve içerideki hain düşüncede olanlar bizim zaten iyiliğimizi istemeyecek olan düşman unsurlardır.Bu unsurlara Mustafa Kemal Atatürk zamanında iyi dersler verdi,ancak bu dersi iyi anlayamayan torunları gene aynı gevezeliklerle  hareket ediyorlar.
    Kafaları karıştıran konulardan birisi ,tüm düşman unsurların bir tek düşüncesi var,bu mevcut cumhurbaşkanı gitsin diye ayyuka çıkıyorlar,bir projesi olmayan bazıları da bu kervana katılıyor,sadece bu adam gitsin diyerek siyaset yapıyorlar.Bu kadar yabancı devletin  gitsin demesi ve gitsin diyenlerin hep düşmanlarımız olması bize şunu da hatırlatıyor,meyve veren ağaç mı taşlanıyor acaba diye düşünmeden de edemiyoruz.
    Tüm dünyada bir kaos havası zaten var,her ülkede insan hakları ihlalleri var,yönetimden memnun olmayan insanlar var.Ülkemizde de sorunlar çok,pahalılık en önde,sığınmacı konusu gündemde,terör unsurları bir açık kapı arıyor.Terör örgütlerine yardım eden kim varsa Allah belasını versin.
    Bu arada ülkemiz de savunma sanayinde muhteşem gelişmeler var,dışarıya muhtaç olduğumuz birçok konuda artık kendimiz üretir hale geldik.Elin şeyiyle savaş yapılmaz,elden gelen öğün olmaz,o da vaktinde bulunmaz,sağlık konusunda ilerici adımlar atıldı,pandemiyi en güzel şekilde atlatan neredeyse 1. Ülke olduk.
    Bizler geçmişi de unutmayanlardanız,anayasa kitabı fırlatılmış,gecelik repoların yüzbinlere fırladığı günleri,cumhurbaşkanı seçemediğimiz günleri,kuyrukları asla unutmadık.Bu kötü günlerde elbet geçecek,zor sınavlardan geçtiğimiz dönemdeyiz.
    Yarın sandığa gidip cumhurbaşkanımızı seçmek için oy atacağız,mevcut cumhurbaşkanını mı seçeceğiz,yoksa ,birçok vaatlerde bulunan diğer adayı mı seçeceğiz,karar sizin,komutan sizsiniz,kime inanıyorsanız oyunuzu o şahsa atın,sadece sandığa gitmeyi unutmayınız,oy atmak vatandaşlık görevidir,sabah kalkın,kimliğinizi yanınıza alın,giderken mevcut ülke durumumuzu ve hükümete talip olanları kafanızda canlandırın,canınız hangisini isterse onu seçin.
    Allah devletimize zeval vermesin,hayırlısı kim olursa baş tacıdır.
ABDULLAH KENDİR
KÖŞE YAZARI/EĞİTİM KOÇU,/EĞİTİM YÖNETİCİSİ

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
1xbet